Su Kaçağı Tespiti

Üsküdar Duşa Kabin Montajı

Üsküdar Kameralı su kaçağı tespiti hizmetini firmamızın yıllardır uyguladığı su kaçağı tespiti yöntemlerinden biridir. Ekip Tesisat kameralı su kaçağı tespiti ile su kaçak tespitini deneme yanılma yöntemiyle değil de kesin yöntemlerle tespit etmektedir.

Su Kaçağı Nedenleri?

Su kaçakları genellikle, kullanılan malzemelerin dayanıksız olmaları, dış etkenlerden ya da usta hatalarından dolayı meydana gelmektedir.

Kullanılan malzeme kalitesiz olduğunda, pimaş borusu döşendiği zaman çatlayabilir. Ustalar bu çatlağı fark etmezlerse pimaş borusu kullanılmaya başlandığı anda çatlakta su kaçağı belirtileri meydana gelir.

Yine malzeme kalitesizliğinden kaynaklı olarak ana gider hattında boru üstündeki toprağın ağırlığına dayanamayan boru kırılır. Ve bu kırılma sonucu da su kaçakları meydana gelir, bazen de boru içine dolan topraktan dolayı tıkanıklıklar meydana gelebilir.

Diğer bir su kaçağı nedeni ise usta hatalarından kaynaklıdır. Boruları döşeyen ustalar, bazen ek yerlerinde bulunan contaları takmazlar, conta olmadığından dolayıda boruların ek yerlerinden su sızıntısı meydana gelmektedir.

Bilgisayarlı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Kameralı görüntüleme cihazları ile pimaş borularında meydana gelen su kaçakları tespit edilmektedir. Bilgisayarlı su kaçağı tespiti yapılması için sadece kameralı görüntüleme cihazının kullanılması yeterli olmayacaktır. Personel deneyimi de fazlası ile önemlidir.

Aksi halde, kameralı görüntüleme cihazını kullanan personel, monitöre yansıyan görüntüyü yorumlayamaz ve kamera ile su kaçağı tespiti işlemi düşündüğünüzden çok daha uzun sürebilir. Ekip Tesisat bünyesinde çalışan personeller deneyimli ve eğitimli kişilerden oluşmaktadır.

Görüntülü su kaçağı tespiti işlemlerini en kısa sürede tespit ederek çözüme kavuşturan firmamız sizlere en iyi ve teli hizmeti sunmaktadır.

Su Kaçağını Kendimiz Nasıl Tespit Ederiz

Evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız, ilk olarak su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğunu bulmanız gerekmektedir.

  • İlk olarak dairenize ait ana vanasını kapatın.
  • Sonra su kaçağı olan yerde su sızıntısı devam ediyor ise, temiz su tesisatında su kaçağı olduğunu söyleyebiliriz.
  • Fakat temiz su kaçaklarında sorun yoksa bir süre lavaboları ve tuvaleti kullanmayın.
  • Tuvalet ve lavaboyu kullanmadığınız sürede su kaçağı olan yerde su sızıntısı kesilirse, su kaçağının pimaş hattında olduğunu söyleyebiliriz.
  • Kalorifer tesisatında bulunan su kaçaklarında ise, kombi altında bulunan vanaların kapatılması gerekir. Kombi altında bulunan vanalar kapatıldığında su kaçağı kesilirse kalorifer tesisatında su kaçağı olduğu söylenebilir.

Su kaçağı ve diğer tesisat sorunları hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Dairede su tüketimiden sakının batarya ve muslukları daha sonra eğer varsa gömme rezervuar yada klozet dolum vanalarını kapatın . Su sayacını kontrol edin bir süre sayaç önünde bekleyin bekledikten sonra tekrar su sayacınızı kontrol edin eğer sayaç, üzerindeki rakamda bir değişiklik varsa dairede su tesisatı su kaçağı söz konusu olabilir.

Dairede veya iş yerinizde  aralıklı su sızıntılar varlık gösteriyor  ise bu atık su kaçaklarına işarettir. Böyle bir su kaçağı söz konusu ise hemen  üst komşunuzla yada alt komşunuzla irtibata geçebilir ve aralıklı kullanım gerektiren örneğin bulaşık makinası gideri yada mutfak atık su giderini bir süre kullanılmaması yönünde fikir alış verişinde bulunabilir ve atık su tesisat kaçağını’da kendiniz de tespit  edebilir ve su kaçak tespit firmasıyla iletişim kurabilirsiniz.

Üst kattan tavana su akıyor firmamız bu gibi su kaçağı şikayetini yoğun olarak almaktadır. Konutunuzdaki   bu kacağını bulmak için kameralı su kaçağı tespiti yapan firmamızı tercih edebilirsiniz. Örneğin dairede su kaçağı var ve bunun için bütün daireyi kırmaya dökmeye geretirmeden. Atık su kaçağı için kamera görüntüleme temiz su kaçağı içinse termal kamera yada ugustik dinleme cihazlarıyla için duvar ve fanyans bölgelerinden tespit işlemini yapmakta olan firmamız garantili hizmet sunar.

Ekip tesisat su kaçak tespiti ve tıkanıklık açma firması olarak deneyimli personelimiz su kaçak tespit konusunda ayrı ayrı bu konuda eğitim almış ekip arkadaşlarımız sizlere zaman kazandırarak 15 dakika içinde su kaçağı tespiti yapmakta ayrıca uygun görüldüğünde su kaçağı tamiri ve onarımını da yerinde müdahale ederek yapmaktadır.. Ekip tesisat su kaçağı bulma firması  sizlere garantili olarak su kaçağı tamiri yapmaktadır.

Soru SorTelefon Et